Haberler

Social Inclusion Band 27. Akbank Caz Festivalinde Sahne Aldı

author12 Kas 2017 authorekleyen: Oya Güzel

Social Inclusion Band, müziğin tarih boyunca her toplumda ve kültürde insanları bir araya getiren evrensel bir dil oluşundan hareket ederek yoluna devam etmektedir. SIB, 27Akbank Caz Festivali kapsamında, 12 Kasım 2017 Pazar günü saat 19.00’da Babylon Bomonti Ada’da sahne aldı. 

 

2017 - 2018 Sezonuna, Babylon Bomonti Ada'da dinleyicilerine merhaba diyen Social Inclusion Band yoğun ilgiyle karşılaştı. 

 

Vokalde Şilay Turhan, Oğuzhan Gürel, Çağla Karaali ve Benay Gözkaman, Yan flüt ve vokalde Taylan Aktuğ,  Elektro Gitarda Ahmet Nebi Şaylan, Bas Gitarda Kemal Eren, Perküsyonda Özkan Yılmaz,  performansları ile sahnede yer aldı. Sahnede türkçe şarkılara Word Of Silence gönüllüleri Türk İşaret Dili çevirisiyle eşlik etti.

 

Her performansında dinleyenleri kendine hayran bırakan 'Dodan Özer' sahne alarak Social Inclusion Band grubuna eşlik etti.  Katkı ve desteklerinden dolayı kendisine teşekkür ederiz.

 

D-Film ekibi de grubun performans çekimlerini yaparak destek oldular.

 

Engelsiz yaşam adına çıktğımız bu yolda bize destek olan arkadaşlarımıza, gönüllülerimize sevgilerimizi iletiyor, engelsiz yaşamın sanatın her alanında mümkün olduğuna inanıyoruz.

 

Sanat-çı Engel Tanımaz!

Devamını Oku

Alexion Turkey Düşler Akademisinde Workshop Gerçekleştirdi

author09 Kas 2017 authorekleyen: Oya Güzel

Alexion Türkiye sosyal sorumluluk kapsamında Düşler Akademisinde etkinlik yaptı.

 

Yenilikçi tedaviler hastalara hizmet anlayışı ile temelinde son derece nadir rahatsızlıklardan muzdarip hastalara ve ailelere özel ihtiyaçlarını anlayabilmek ve karşılayabilmek arzusunda olan Alexion Türkiye sosyal sorumluluk kapsamında Düşler Akademisi öğrencileri ile beraber atölyelere katıldı.

 

Atölyelere katılmadan önce firma gönüllüleri ile Düşler Akademisi binasını gezerek Alternatif Yaşam Derneği projeleri hakkında bilgiler verildi. Daha sonrasında ise AYDER eğitim birimi tarafından engellilik olgusuna dikkat çekerek, davranışlarımız hususunda farkındalık geliştirmeyi amaçlayarak katılımcılara Engellilik Konusuna Doğru Yaklaşım eğitimi verildi.

 

Katılımcılar; Düşler Mutfağı şefleri ve öğrencileri ile birlikte mutfak atölyesinde kurabiye yapıp, zumba atölyesinde öğrenciler ile beraber dansettiler ve maket atölyesinde de eğitmeniz Nuri Doğan ile beraber kedi maketi yaptılar.

 

Kendilerini ağırlamaktan memnun olduğumuz Alexion Türkiye çalışanları da etkinlikten mutlu ayrıldılar.

 

Herkes için eşit ve adil yaşam mümkün!

 

 

Devamını Oku

Shire Düşler Akademisi'nde Etkinlik Yaptı.

author24 Eki 2017 authorekleyen: Oya Güzel

Shire sosyal sorumluluk kapsamında Düşler Akademisinde etkinlik yaptı.  

 

Nadir hastalıklara sahip insanlara hizmet etmeye odaklı önde gelen global biyoteknoloji şirketi olan Shire sosyal sorumluluk kapsamında Düşler Akademisi öğrencileri ile beraber atölyelere katıldı.

 

Atölyelere katılmadan önce firma gönüllüleri ile Düşler Akademisi binasını gezerek Alternatif Yaşam Derneği projeleri hakkında bilgiler verildi. Daha sonrasında ise AYDER eğitim birimi tarafından engellilik olgusuna dikkat çekerek, davranışlarımız hususunda farkındalık geliştirmeyi amaçlayarak katılımcılara Engellilik Konusuna Doğru Yaklaşım eğitimi verildi.

 

Katılımcılar; Düşler Mutfağı şefleri ve öğrencileri ile birlikte mutfak atölyesinde kurabiye yapıp, resim atölyesinde öğrenciler ile beraber ortak bir çalışma gerçekleştirdiler ve maket atölyesinde de eğitmeniz Nuri Doğan ile beraber kedi maketi yaptılar.

 

Kendilerini ağırlamaktan memnun olduğumuz Shire çalışanları da etkinlikten mutlu ayrıldılar.

 

Herkes için eşit ve adil yaşam mümkün!

Devamını Oku

Düşler Akademisinde Atölyelerimiz Başlıyor!

author06 Eki 2017 authorekleyen: Oya Güzel

Düşler Akademisinde 9 Ekim 2017 Pazartesi günü itibariyle atölyeler başlıyor. Uzun süren yaz tatili sonrasında öğrencilerimizi özlemle bekliyoruz.

 

Aynı zamanda kayıtlarımız devam ediyor ve sanatçı adaylarımızı bekliyoruz.

 

Sanat-çı Engel Tanımaz!

 

 

 

Devamını Oku

Social Inclusion Band 27. Akbank Caz Festivalinde

author05 Eki 2017 authorekleyen: Oya Güzel

Müziğin engel tanımayacak kadar evrensel olduğuna inanan ve sahneye çıktığı andan itibaren herkese eşit haklar çağrısı yapan Social Inclusion Band, 27. Akbank Caz Festivali kapsamında, 12 Kasım 2017 Pazar günü Babylon Bomonti Ada’da sahne alacak.

 

Social Inclusion Band 2017-2018 sezonuna, 27. Akbank Caz Festivali ile merhaba diyecek.

 

Engelsiz yaşam adına çıktğımız bu yolda bize destek olan arkadaşlarımıza, gönüllülerimize sevgilerimizi iletiyor, engelsiz yaşamın sanatın her alanında mümkün olduğuna inanıyoruz.

 

Caz dünyasının saygın isimlerini izleyici ile buluşturan Festival, 3 - 19 Kasım 2017 tarihlerinde şehri cazın farklı renkleriyle kucaklayacak. Bugüne kadar milyonlarca takipçisi ile giderek yükselen bir grafiğe sahip olan Akbank Caz Festivali, 27. yılında da birbirinden özel performanslara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

 

Organizasyonu ve içerik programlaması Pozitif işbirliği ile gerçekleştirilen 27. Akbank Caz Festivali boyunca aralarında Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Akbank Sanat, Babylon, Volkswagen Arena, The Seed, Caddebostan Kültür Merkezi, Moda Sahnesi, Summart Sanat Merkezi, Nardis ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin de bulunduğu 36 ayrı mekanda 53 konser, 3 söyleşi ve 15 atölye çalışması gerçekleştirilecek.

 

27. Akbank Caz Festivali konserlerin biletlerini Mobilet’ten alabilir, Festival hakkında detaylı bilgi için www.akbanksanat.com ve www.akbankcaz.com adreslerinin yanısıra instagram.com/AkbankSanat, facebook.com/AkbankSanat, twitter.com/AkbankSanat adreslerini takip edebilirsiniz.

 

Devamını Oku

Rehacare 2017'de Alternatif Yaşam Derneği Türkiye Temsilcisi

author04 Eki 2017 authorekleyen: Oya Güzel

Dünya’nın en büyük rehabilitasyon bakım ve engelsiz yaşam çözümleri fuarı Rehacare’de Türkiye’yi Alternatif Yaşam Derneği engelsiz yaşam projeleri ile temsil ediyor.

 

Rehacare, 39 ülkeden 950'den fazla katılımcının katıldığı kendi kendine bakabilen, bakıma ve desteğe muhtaç olmayan bireylerin buluştuğu, özel sektörün ve devlet kurumlarının yakından takip ettiği veya katılımcı olduğu, engellilik konusunda  ortak gelecek vizyonlarının paylaşıldığı, Avrupa’nın en büyük fuar organizasyonudur.

 

40. Yılı olan Etkinlik 4-7 Ekim 2017 tarihleri arasında Messe Dusseldorf'da düzenlenecek.  Katılımcılar, endüstride kullanılan en son teknoloji ve teknikleri sergileyecek. Rehacare 2017'in bir parçası olan 60.000 uluslararası ziyaretçinin katılması bekleniyor.

 

Bilgi alışverişi için bir fırsat sağlayan fuarda hareketlilik, spor, seyahat, eğitim ve daha fazlası gibi önemli konuları içeren zengin bir özel etkinlik, seminer ve forum programları düzenleniyor.

 

 

 

 

Devamını Oku

2017-2018 Yeni Dönem Öğrenci Kayıtlarımız Başladı

author25 Eyl 2017 authorekleyen: Oya Güzel

2017-2018 Akademik dönemi öğrenci kayıtlarımız, 25 Eylül 2017 Pazartesi günü başlıyor.

 

Kayıtlar, hafta içi 10:00 - 16:00 saatleri arasında, Düşler Akademisi Batı Ataşehir Merkezinde yapılacaktır.

Kayıt için öğrenci ile birlikte gelinmesi gerekmektedir.

 

Kayıt için olması gereken evraklar:
* Nüfus cüzdan fotokopisi (önlü arkalı)
* 1 Vesikalık fotoğraf (yeni çekilmiş) 
* Sağlık raporu

Devamını Oku

AYDER UGK TOPLANTISINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

author22 Eyl 2017 authorekleyen: Oya Güzel

UGK 2017 yılı III. toplantısı, 22 Eylül Cuma günü, Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) ve Bilim Kahramanları Derneği (BKD) ev sahipliğinde, Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi’nde (Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü) 10:00 - 15:30 saatleri arasında gerçekleşti.

 

 Toplantıda 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü organizasyon süreçleri, 5 Aralık DGG kapsamında oluşturulan alt çalışma gruplarının hazırlıklarını sunması,AB Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı Değerlendirme, İngilizce "Gönüllüysen Renk Ver" videosunun yayınlanması,UGK Çalışma Yönergesi'nin güncellenmesi için "çalışma grubu" oluşturulması gündemleri üzerinde duruldu.

 

Toplantıya Düşler Mutfağı catering hizmeti ile destek olmuştur.

 

Katılan UGK üyelerine ve ev sahipliğini beraber yaptığımız Bilim Kahramanları Derneği'ne verimli toplantı için teşekkür ederiz.

 

Devamını Oku

15. İstanbul Bienali'nde AYDER - İKSV İşbirliği

author04 Ağu 2017 authorekleyen: Oya Güzel

İKSV 15. İstanbul Bienali kapsamında sergi mekanlarında görev alacak tüm ekiplere “Engellilik Konusunda Doğru Yaklaşım Eğitimi” AYDER tarafından verildi.

 

4 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleşen eğitimde;

         - Engelliliğin sosyal bakış açısına göre değerlendirilmesi,

         - Türkiye’de ve dünyada engelli olmak,

         - Engelli bireylerle doğru şekilde iletişim kurma ve bireylere yardımcı olurken dikkat edilmesi gereken hususlar, konuları üzerinde duruldu.

 

Konusu  “iyi bir komşu” olarak belirlenen bienal  16 Eylül-12 Kasım 2017 tarihleri arasında ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

 

“İyi bir komşu” ev kavramını farklı açılardan ele alacak: gündelik deneyimler yoluyla davranış rutinlerinin ve değerlerin oluştuğu bir alan olarak tanımlanan ev, aynı zamanda bir aidiyet — bir “kök salmışlık” — duygusunu ortaya çıkaran bir yer. Bu sergi, özel alanlarla ilişkilenen farklı yaşam tarzlarını ve içinde yaşayanlar olarak bizlerin evdeki alanları en iyi şekilde kullanma ve kişiselleştirme biçimlerimizi araştıracak. Böylece, evin nasıl da farklı kimliklere dair ipuçları barındırabileceğini ve tarih boyunca kendini ifade etmenin bir aracı olarak nasıl işlev gördüğünü inceleyecek.

 

 

Devamını Oku

Kızlar Atakta Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'nda

author28 Tem 2017 authorekleyen: Oya Güzel

Genç kızların güçlenmesinde sporun gücüne inanan, Kızlar Atakta Projemiz sosyal sorumluluk kapsamında, Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası organizasyonunda stant açtı.

 

28-29-30 Temmuz 2017 tarihinde Marmara Yelken Kulübü’nün tesislerinde ikincisi gerçekleşen Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası katılımcı kurumların yarışları ile başladı. 30 Temmuz 2017 Pazar günü yarışlar bittikten sonra stantlar kuruldu. Stantta projeler hakkında bilgi verilerek tanıtım yapıldı.

 

Yarışları kazanan kurumların ödülleri teslim edildikten sonra etkinlik sona erdi.

 

Türkiye Yelken Federasyonu’nun himayesinde, Marmara Yelken Kulübü’nün işbirliği ile Türkiye’de ilk kez 2016 yılında düzenlenen "Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası", kadınların yelken sporuna olan ilgisini desteklemeyi ve geliştirmeyi, yeni sporcular yetiştirmeyi ve kamuoyunda yelkene olan ilgiyi arttırmayı amaçlamaktadır.

 

Özellikle kurumsal arenada iş hayatındaki kadının takım olma, hedefe ulaşma, zor koşullarla mücadele ve doğa ile bütünleşme yeteneğini geliştiren bir doğa platformu oluşturması hedeflenmektedir.

 

 

Devamını Oku