Words Of Silence


Düşler Akademisi projesi kapsamında İşaret Dili eğitimi alan öğrencilerin gönüllü kurdukları oluşumdur.

 

https://www.facebook.com/isaretdilitr/info/?tab=overview

twitter.com/isaretdilitr

instagram.com/isaretdilitr

 

Ayder 3. İstanbul Tasarım Bienali'nde
»  Ayder 3. İstanbul Tasarım Bienali'nde

İstanbul Kültür Sanat vakfının katkılarıyla gerçekleşen 3. İstanbul Tasarım Bienali, bu yıl işitme engelli bireyler için farkındalık geliştirmek amacıyla Alternatif Yaşam Derneği'nin işbirliği ile gerçekleşiyor.

İşitme engelli ziyaretçilerimize yönelik ilk kez, işaret diliyle yapılacak ücretsiz rehberli turlar  Nisan Köknar eşliğinde,  1, 3, 8, 10, 15 ve 17 Kasım tarihlerinde saat 10.00’da, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda gerçekleşecek.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için: pelin.kus@iksv.org

3. İstanbul Tasarım Bienali’nde görev alan tüm sergi görevlileri ve rehberlerinin aldığı Sağır / İşitme Engelli Kültürü Hakkında Farkındalık ve İletişim Eğitimi, Alternatif Yaşam Derneği 'nin temel projelerinden olan  Word Of Silence'in gönüllü ve eğitmenlerinin desteğiyle gerçekleştiriliyor.

http://bizinsanmiyiz.iksv.org/


Genç Eczacılar Berko İlaç'ın Desteği İle İşaret Dili Öğrendi
»  Genç Eczacılar Berko İlaç'ın Desteği İle İşaret Dili Öğrendi

Sosyal sorumluluk konusuna verdiği önemden yola çıkan Berko İlaç, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren FarmAkademi öğrenci kulübünün düzenlemiş olduğu ’Ellerime Kulak Ver’ projesine ikinci kez katkıda bulunma fırsatı yakaladı.


FarmAkademi ve Düşler Akademisi iş birliği ile yürütülen İşaret Dili Atölyesi’nde, eczacılık fakültesi öğrencileri işitme engelli bireylerle nasıl iletişime geçeceklerini öğrendi. 3 grup şeklinde gerçekleşen atölyede, mezun olduklarında kendi eczanelerini açacak olan Eczacılık Fakültesi öğrencilerinin eczanelerine gelecek olan işitme engelli bireylere yardımcı olabilecekleri sağlık ve ilaca dair temel bilgiler aktarıldı.


Düşler Akademisi eğitmenlerinden Buket Ela Demirel tarafından verilen İşaret Dili Atölyesi’ne öğrencilerin ilgisi yoğundu. Keyifli ve verimli geçen atölyelere katılan öğrenciler, işitme engelli bireylere daha doğru ve konforlu sağlık hizmeti sunabilmeyi hedeflediklerini belirtti.

 

Haberin tamamı için; http://www.milliyet.com.tr/genc-eczacilar-berko-ilac-in-destegiyle-istanbul-yerelhaber-1416416/

 

 

 

 

 


Vodafone
Music for all
Düşler Akademisi Bağış Servisi